نقدی بر رد خون ، قسمت دوم ماجرای نیمروز
نقدی بر رد خون ، قسمت دوم ماجرای نیمروز
تعداد بازدید : 74
Border circle
امیر گلستانی
  • خونه افشین رو گشتن .خونه خواهر منو.  بهشون نگفتی من کی ام ؟  نگفتی چه کارایی ازم بر می آد .
  • بوی سیگار میدی
  • اینم گزارش کن

قسمت دوم ماجرای نیمروز با نام رد خون نام چهارمین اثر سینمایی محمد حسین مهدویان است . مهدویان همانند سه فیلم قبل به روایتش فرم می دهد. همان سینمای مستند مورد علاقه او که انگار با دوربین روی دست به درون داستان سرک می کشد . درباره اینکه چگونه با پیش زمینه فلو آنچه در بک گراند اتفاق می افتد برجسته می شود قبلا صحبت شده او با این تکنیک به موقعیت های داستان خاصیت دراماتیک بیشتری می بخشد . در این قسمت کمال ( هادی حجازی فر) و افشین ( محسن کیایی) محور اصلی داستان هستند و صادق ( جواد عزتی ) . اما آنچه مشخص است اینبار شخصیت ها کامل تر شده و به تنهایی برای پیشبورد قسمتی از داستا ن موثرند بر خلاف قسمت اول که داستان توسط گروه کاراکتر های اثر روایت می شد و البته انسجام بیشتری داشت . البته این چیزی ار جذابیت فیلم مهدویان کم نمی کند . تا آنجا که دوست داریم فیلم به پایان نرسد و همچنان ادامه یابد.

جذابیت فیلم به خاطر این است که مخاطب هر لحظه خود را درون قصه می یابد و همراه با شخصیتهای داستان در موقعیتهای به وجود آمده همذات پنداری می کند . بدلیل اینکه در این قسمت از ماجرای نیمروز عملیات مرصاد توسط منافقین به تصویر کشیده می شود بنابر این با صحنه های جنگی بیشتری روبرو هستیم طراحی صحنه و لباس و گریم در فضا سازی خیلی تاثیر داشته و بدون نقص اجرا شده ،می شود گفت چیزی از قلم نیفتاده است .

بازی بازیگران فیلم هم از جمله جواد عزتی که در نقش یک اطلاعاتی وظیفه شناس ظاهر شده مثال زدنی است همینطور محسن کیایی در نقش افشین خوب به ایفای نقش پرداخته است . هادی حجازی فر نیز به همین شکل . بهنوش طباطبایی اینبار در فیلم مهدویان در نقش منافق ظاهر شده و بازی قابل قبولی دارد . آنچه شاخصه سینمای مهدویان است خلق موقعیتهای دراماتیک در بستر واقعیت است حال فرقی نمی کند که این اتفاق در چه زمانی رخ داده او با استفاده از تکنیک سینما حقیقت ما را به درون داستان پرتاب می کند و هر زمان بخواهد شما را از قصه بیرون می آورد اما قصه ادامه دارد و عطش برای شنیدن فراوان طوری که بعد از ۱۳۵ دقیقه از تماشا خسته نمی شویم . بدون شک ماجرای نیمروز ( رد خون) فیلم قابل قبولی در کارنامه محمد حسین مهدویان است .

چرا «پارکینگ»؟
در ماه های اولیه ای که این گروه شکل گرفته بود، اعضای آن با توجه به شرایط و امکانات، در پارکینگ یک خانه تمرین می کردند. از میان تمرین هایی که در این پارکینگ انجام شد، به مرور اجراهای موفقی به روی صحنه رفت. از همین رو، اعضای گروهِ فوق تصمیم گرفتند با توجه به این اتفاق، اسم گروه خود را «پارکینگ» نام گذاری کنند.
در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تمامی مطالب گروه هنری پارکینگ ، مختص این رسانه تولید شده است و باز انتشار یا استفاده از آنها فقط با رعایت حقوق کپی رایت مجاز است.